04133376266-7 09144903143

تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل

تجهیزات پیشرفته تخصص کافی آموزشگاه کاف

slid-banner

مقدمه


نحوه تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل بخش بسیار حساس و مهمی است که برخی مواقع به خوبی کار نمی کند. بسته به این که مشکل ایجاد شده به دلیل اختلالات نرم افزاری است یا سخت افزاری، باید برای تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل سامسونگ راهکاری را در پیش گرفت.

گوشی های هوشمند از جمله پر کاربرد ترین محصولات این روزهای بازار است ، به همین علت نیز تولید کنندگان مختلف این محصولات سعی می کنند تا با افزودن برخی مشخصه های جدید تر به این گوشی ها، تنوع و جذابیت شان را برای کاربران موبایل افزایش دهند.

در بین ویژگی های متفاوتی که برند های معروفی چون اپل و سامیونگ به دستگاه های خود می افزایند، قابلیت سنسور اثر انگشت یکی از برترین مشخصه هایی است که گوشی های هوشمند دارند. در حال  حاضر اکثر موبایل های هوشمند جدید به این ویژگی مجهزند.

اما فینگر تاچ گوشی های هوشمند حساسیت بسیار بالایی دارد و امکان بروز هر گونه مشکلی در این بخش وجود دارد. در نتیجه اگر حسگر اثر انگشت گوشی خراب شد، سوالی که مطرح می شود این است که آیا امکان تعمیر سنسور اثر انگشت وجود دارد یا خیر؟

 به بررسی دلایل خراب شدن سنسور اثر انگشت در گوشی ها و بررسی نحوهKaf-ac.comدر ادامه این بحث و در سایت تعمیر حسگر اثر انگشت می پردازیم.

چه دلایلی باعث می شود فینگر تاچ اسکرین درست کار نکند.


آب خوردن گوشی موبایل یک امر کاملا طبیعی است و در بسیاری از موارد گوشی شما درست خواهد شد. ممکن است برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد گوشی تان در آب افتاده باشد یا آب روی آن ریخته باشد یا اتفاقاتی از این دست.

در بسیاری از موارد گزازرش های زیادی وجود دارد که نشان می دهد این حسگر اثر انگشت در اکثر دستگاه ها به درستی کار نمی کند. از این رو معمولا اثر انگشت کاربر را به درستی شناسایی نمی کند و به عنوان مثال قفل صفحه نمایش گوشی سامسونگ باز نمی شود.

اما این مشکل به دلایل متفاوتی ممکن است ایجاد شود. بسته به این که دلیل بروز اختلال ایجاد شده چه چیزی است، راهکار موجود برای تعمیر سنسور اثر انگشت گوشی نیز متفاوت خواهد بود.

برخی از دلایل عدم کارکرد درست فینگر تاچ گوشی 

عدم کار کرد درست به دلیل مشکلات سخت افزاری در بسیاری از موارد ممکن است که سنسور اثر انگشت موبایل شما به دلیل وجود یک ایراد سخت افزاری درست کار نکند. به این معنی که یا خود سنسور آسیب دیده است یا این که بخش  بسیار مهمی درون موبایل که ویژگی فینگرتاچ را کنترل می کند آسیب دیده باشد.

موارد دیگری مانند آسیب و ضربه به گوشی یا ورود آب به درون آن هم می تواند باعث بروز آسیب های سخت افزاری شود. در نهایت نیاز به تعویض یا تعمیر سنسور اثر انگشت دستگاه وجود دارد.

تشخیص اینکه مشکل ایجاد شده منشا سخت افزاری درارد یا نرم افزاری اهمیت بسیار زیادی در روند تعمیر حسگر اثر انگشت دستگاه دارد.چرا که مشکلات نرم افزاری به راحتی قابل حل شدن است.

اما بروز آسیب های سخت افزاری تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای موبایل قابل برطرف شدن است. ما در آموزشگاه تعمیرات موبایل کارآفرینان فناور با برگزاری دوره های نرم افزاری و سخت افزاری به شما آموزش خواهیم داد که چگونه مشکلات گوشی خود را عیب یابی کنید و سپس تشخیص دهید که این مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری.

برای اموزش تعمیرات موبایل در تبریز به لینک زیر مراجعه کنید